Černý čaj s mlékem jako synonymum pro pohodu

7. ledna 2015 v 13:35 | A. S. M. |  Myself
Už čtvrtý den se válím v posteli. Čtu knihy, učím se do školy a uvažuju o světě. To poslední asi nejvíc. Moc se tu netopí, takže se choulím pod peřinou a prokousávám se vrchovatou porcí morální kocoviny. Bilancuju minulý rok a uvědomuju si, jak jsem nespokojená.
Ne, že by nebyl pěkný. Žádné katastrofy, typu vyhazov ze školy, úmrtí v rodině nebo výbuch Temelína, když už tak hezky bydlíme hluboko v zásahové zóně. A spousta věcí se povedla. Sečteno i odečteno jsem šťastná a jsem na tom mnohem lépe než na konci roku 2013, dá-li se to tak říct.
Ale jsem nespokojená.
Nevím přesně, jak to vyjádřit, ale nemůžu se najít. Tam někde uvnitř si uvědomuju, že spoustu věcí dělám úplně jinak, než odpovídá mému naturelu. Z nejrůznějších důvodů - výchova, zkušenosti, strach... ten asi hlavně.
A tak jdu dál a dál jako Popelka bez střevíčku, klopýtám, natrhávám si punčuchu a jsem někdo úplně jiný než si myslí mé okolí. A jen doufám, že když se vzepřu strachu a začnu být víc sama sebou, tak mě přijme i takovou.
Na Silvestra jsem byla s kamarády na chatě v Českém ráji. Když jsem pak na Nový rok scházela prudkým sešupem z kopce a jen doufala, že cesta přede mnou vede na nádraží, měla jsem silně sugestivní pocit, že tenhle rok bude jiný. Úplně jiný.
Ležím v posteli, dívám se na chladnoucí čaj a odhodlávám se věci dělat jinak. Víc je prožívat a míň s nimi bojovat, víc dělat to co mám ráda a míň se trápit, víc si naslouchat a míň se se sebou hádat.

Až se uzdravím a vstanu z peřin, udělám něco jinak, bláznivě. Pustím si hudbu a budu cvičit jógu v kuchyni na podlaze, kde je sotva místo na chození, koupím si jednadvacátou sukni nebo patnácté šaty místo těch kalhot, které tak nutně potřebuji a bez kterých mi mrznou nohy, vyválím se ve sněhu se psem a potom si vlezu do horké vany, stáhnu si vlasy abych viděla víc ze světa a poběžím dokud mi nedojde dech, něco netradičního uvařím nebo se prostě jen budu smát až mě bude bolet břicho.
A pak vezmu psa, půjdeme ke studánce a budeme se dívat na zamrzlý, spící svět.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama