O sázkách, výzvách a o vaření aneb bez lásky to prý nejde

17. ledna 2015 v 18:15 | A. S. M. |  Myself
http://www.mlsanicko.cz/wp-content/uploads/2014/11/kucharka-z-romanu.jpg

"Kdybych to všechno, co v sobě právě mám, dala do hrnce, asi by z toho byla jedna dozlatova upečená vášeň špikovaná divokou touhou podávaná s jemnou krémovou rozkoší."
z románu Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

Na začátku byl výbuch.
Konkrétně výbuch v kuchyni. Mé milé, hezké a velmi cholerické kamarádce bouchnul papiňák. A protože je jaká je, mrštila talíř proti stěně a odešla středem. Pro kufr. Nehodlala to dál řešit a raději odjela na intr o dvě hodiny dříve.
Svými eskapádami z kuchyně mi zpestřuje ty nudnější školní dny několik měsíců. Od okamžiku, kdy její rodiče rozhodli (konkrétně drahá maminka, otec jen tiše trpí), že je žena a přece musí umět vařit stihla třikrát spálit maso na uhel, zničit remosku, osolit perník, zaměnit chilli se sladkou paprikou a ve vzteku mrsknout hrnec s horkou vodou proti stěně. Nesnáší vaření a tak její víkendy doma připomínají boj kdo z koho. Když si na ní ostatní si nedají pozor, jedí také čtyři soboty za sebou ohřívané párky.
Těsně před Vánoci její matka dostala geniální nápad. Dceři se vemi líbila kniha "Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice" a na jejím základě vyšla kuchařka. To přece musí zabrat!
Nezabralo. Kamarádce sice navadilo o jídle číst v beletrii, ale ke kuchařce se vyjádřila ve zcela negativním slova smyslu a zřejmě by jí s chutí hodila dárkyni na hlavu. Jako hlavní důvod uvedla, že v receptech vystupuje vysoké množství exotických surovin a sama jídla jsou dost atypická. Kdo to má shánět, ergo kladívko, kdo by jedl věci jako halušky z dýní?
Nedá se říct, že bych neuměla vařit. Na nějaké té obyčejné základní úrovni asi jako každý, kdo si vaří sám, nejsem špatný kuchař. Mé výrobky jsou poživatelné a obvykle i chutné, i když mám tendence používat věci typu červená řepa, lilek nebo brokolice. Ovšem díky svým více či méně alternativním kamarádům už jsem ochutnala ledasco a sama v kuchyni ráda experimetuju a tak jsem jí po po prolistování zmíněné kuchařky začala vehementně oponovat.
Kupudivu se se mnou nehádala. Smála se mému zápalu a v tom okamžiku vznikla naše sázka.

Když budu o víkendech vařit sobě a své rodině podle těch receptů a do května, tedy do její maturity, mi to nikdo nehodí na hlavu, je kniha moje.

A protožemi rodina pobaveně přislíbila podporu, vzhůru za dobrodružstvím, sháněním podivných surovin a vařením věcí jako Okurkový drink nebo Rybí Ceviche.

Láska prochází žaludkem a pak i dalším zažívacím traktem, ale platí to jen tehdy, pokud se přidává už jako jedna z ingrediencí.
z "Kuchařka z románu s vůní kávy a špetkou skořice"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama